Dobry kredyt gotówkowy w banku

Dobry kredyt gotówkowy w bankuDobry kredyt gotówkowy w banku i jak taki kredyt wybrać na podstawie jednego parametru? I czy to jest możliwe? Na co koniecznie zwrócić uwagę, jeżeli chcemy taniej pożyczyć pieniądze?

Sprawa jest bardzo prosta i łatwa… Czy, aby na pewno? Nie ważny jest powód, dla którego szukamy kredytu lub pożyczki gotówkowej. Istotne jest to, aby wybór banku był jak najlepszy, a kredyt jak najtańszy.

Nominalne oprocentowanie kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy, podobnie jak każdy inny kredyt, możemy sprawdzić pod względem kosztów. To znaczy dowiedzieć się, ile będzie nas kosztować pożyczenie pieniędzy na określony czas.

Nie powinniśmy jednak kierować się wyłącznie oprocentowaniem nominalnym kredytu, ponieważ jest to tylko jeden z czynników, który wpływa na koszt kredytu. Od niego zależy wysokość zapłaconych odsetek od kredytu. Nie mniej jednak banki lubią eksponować oprocentowanie w reklamach: „oprocentowanie tylko 4.49%„, „oprocentowanie promocyjne 0%„, itp.

Swoją drogą, to należy także zwracać uwagę na promocyjne oprocentowania, bo można się… „wrobić” w mało atrakcyjny kredyt. I to nie będzie tani kredyt gotówkowy. Promocja można obowiązywać tylko przez 3 lub 6 miesięcy, a później jest normalne i okazuje się, że kredyt gotówkowy po przeanalizowaniu całkowitych kosztów jest znacznie droższy niż u konkurencji.

No właśnie, może lepiej popatrzyć na całkowity koszt kredytu?

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy, czyli całkowity koszt kredytu gotówkowego

Poza oprocentowaniem na koszt kredytu wpływają inne koszty, takie jak: prowizja, ubezpieczenie, opłaty administracyjne, za rozpatrzenie wniosku, itp.

Jak widać przy wyborze oferty i banku, nie możemy się ograniczać się tylko i wyłącznie do oprocentowania nominalnego. Niskie oprocentowanie kredytów (obecnie nie może przekraczać 10 proc.) banki rekompensują sobie stosując np. wysokie prowizje lub inne opłaty.

Na przykład w jednym z banków oprocentowanie nominale wynosi tylko 4,25%, ale prowizja wynosi ponad 10% wartości kredytu. Prowizja to ponad 50% wysokości zapłaconych kosztów!

Nie możemy zatem wybierać kredytu na podstawie wyłącznie oprocentowania nominalnego, ale należy porównać Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO) lub całkowity koszt kredytu. Różnica może być znaczna: od kilku procent do nawet i 20 proc. i więcej.

Kredyt gotówkowy dodatkowe informacje

Wiedząc już, że poza oprocentowaniem musimy zwrócić uwagę na inne parametry kredytu, możemy stosunkowo łatwo porównać kredyty. Najważniejsze jest jednak pożyczyć tylko tyle, ile faktycznie potrzebujemy. Bo co przepłacać i brać pieniądze na zapas?

Zanim zatem zdecydujemy się na konkretny bank i jego ofertę, ustalamy, ile pieniędzy dokładnie potrzebujemy. Kredyt gotówkowy nie jest kredytem odnawialnym w koncie i odsetki są naliczają od całej wypłaconej kwoty, bez względu na to jaką część kredytu wykorzystamy.

Przy wyszukiwaniu kredytów gotówkowych oraz przy szacowaniu rat kredytowych, możemy skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych i sprawdzić oferty. Nie jest to ranking kredytów gotówkowych, ale dodatkowa informacja o propozycjach banków.

Wiemy już jak wybrać dobry kredyt gotówkowy i na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Możemy również zastanowić się nad innymi rozwiązaniami niż tylko kredyt gotówkowy. Jeżeli wydatki nie są zbyt duże możemy zastanowić się nad kartą kredytową lub limitem kredytowym.